Super Mathematicians Series – episode 7 – Marcin Beme

Super Matematycy to cykl programów odczarowujący nauki ścisłe i pokazujący inspirujące losy ludzi związanych z matematyką w Polsce. Wśród bohaterów zobaczymy między innymi biznesmena Marcina Beme, sportsmenkę Maję Włoszczowską czy polityka Janusza Onyszkiwicza.

Pomysł serii 25 wywiadów ciekawymi postaciami polskiej matematykami oparty jest na połączeniu filmu i animowanego komiksu. Kultową postacią komiksu jest Supermen. Naszych rozmówców nazwaliśmy więc Super Matematykami. Nie są to tylko wybitni naukowcy zajmujący się swoją dziedziną. Są wśród nich również absolwenci kierunków matematycznych, spełniający się w kulturze, polityce czy sporcie.

Zadaniem filmów było przekazanie uczniom i studentom, iż matematyka jako królowa nauk potrzebna jest w każdym aspekcie życia. Studiowanie kierunków ścisłych pomaga w logicznym myśleniu na każdej ścieżce zawodowej.

Archipelag Matematyki to innowacyjny projekt edukacyjny prowadzony przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, który umożliwia korzystanie ze specjalnej platformy cyfrowej, jako narzędzia uzupełniającego naukę matematyki w liceach ogólnokształcących.

Strona internetowa: www.archipelagmatematyki.pl

Czas trwania: 00:11:30

Reżyseria: Bernard Kierat

Scenariusz:  Paweł Banachowicz

Kierownik produkcji: Anna Łyćko

Zdjęcia: Olaf Tryzna

Super Mathematicians Series – episode 7 – Marcin Beme | KONKRETstudio.com