TV Educational Program „Van Der Graaf”

Seria 6 telewizyjnych programów edukacyjnych, których celem jest zaprezentowanie fascynujących zagadek matematycznych w przystępny sposób.

Fabuła filmów zbudowana jest wokół podróży załogi pirackiego statku w poszukiwaniu skarbu znajdującego się na jednej z wysp archipelagu.

Załogę statku stanowi czwórka awanturników, matematyków-amatorów. Bohaterowie znajdują mapę do skarbu, która prowadzi ich od wyspy do wyspy. Mierzą się tam oni z frapującymi zagadkami zadawanymi przez tubylców nawiązującymi do logiki i teorii mnogości.

Rozwiązując zagadki, załoga przedstawia różne ciekawostki matematyczne.

Zastosowane w studiu telewizyjnym połączenie scenografii i greenscreena pozwala na przeniesienie naszych bohaterów w bajkowy świat Archipelagu Matematyki.

Politechnika Warszawska to publiczna politechnika założona w 1915 roku w Warszawie. Jest jedną z największych i najlepszych wyższych uczelni technicznych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Politechnika Warszawska zajmuje od lat 1. miejsce w Polsce w „Rankingu Szkół Wyższych” wśród uczelni technicznych publikowanym przez miesięcznik „Perspektywy”.

Strona internetowa: www.pw.edu.pl

Czas trwania: 00:13:00

Reżyseria: Jacek Sołtysiak

Scenariusz: Bernard Kierat, Paweł Banachowicz

Kierownik produkcji: Radek Bartczak

Zdjęcia: Michał Szymczak

TV Educational Program „Van Der Graaf” | KONKRETstudio.com